Internetový kurátor

Pondělí | 28. 9. | 19:00 | Vertigo club

je společný projekt @Vertigo a @PasticheFilmz.


₭ɄⱤ₳₮ØⱤ bude každou druhou neděli (počínaje 27. 9. 2020) ve Vertigu promítat plejádu komentovaného audiovizuálního obsahu z hlubin databází internetových platforem jako YouTube či Vimeo.


Projekce budou oplývat unikátním obsahem, který by v klasických mediálních formách nemohl vzniknout a v projekčních sálech těžko hledat dostatek odvahy pro jeho prezentaci. Měřítkem výběru bude nejen fascinace a vizuální a tematická relevance, ale i vzácnost udávaná zanedbatelným počtem zhlédnutí.


🅺🆄🆁🅰🆃🅾🆁 obsah nejen monitoruje, ale i reflektuje a divákovi předžvýkává. To však čistě v rovině pokusu o ozvláštnění surové látky, jejíž jednotkou je 1 𝙑𝙄𝘿𝙀𝙊 jako audiovizuální celek. Ozvláštnění je organizace jednotlivých vjemů do bloku a je aktem přiřknutí významu či aha-efektem při jeho nalezení. V blocích se bude snoubit hranaté s obroušeným, závažné s humorným i abstraktní s konkrétním. Ale hlavně absurdní s velice běžným a každodenním. ᖽᐸᑘᖇáᖶᓍᖇ se tak snaží zachytit a následně pochopit širší celospolečenské posuny, události i podstatu historicity samotné.


Ⓚⓤⓡⓐⓣⓞⓡ tu byl od chvíle, kdy vzniklo první audiovizuální dílo. Je zkrátka divákem, kterého má každý ч̸̥͎̗̹̪̽͒̍̈́̀̔̂̅̌̕ͅͅе̷̢͓̮̟̟͕̹͑̇̇͂͑̈́̎̕͜л̴̘̠͗͛͗̾̎о̵͖̫͈̩̥͙͚͌̓̃̋в̸͙̰̹͎̓̀̄̔͆͐̕е̶͇̑̈̅̔к̴͉͊̆̿͌̈́̀͒͠ v sobě. Ale žije v nevědomí obrazů, kde proud obsahu není omezen časem, únavou ani smrtelností.

кгՇг nepřepíná a vždy vidí všechny kanály. Je třetím okem moderního (~ ̄▽ ̄), které se z potřeby strukturace a revize přehršle audiovizuálního materiálu rozhodlo, že se zjeví.


Odhlédnuvši od faktu, že YouTube a podobné platformy jsou vlastněny korporacemi,
1) povaha internetové tvorby a sdílení je snad stále vcelku demokratická.
2) Různorodost obsahu je anarchistická.
3) Ale tvůrčí moc ztělesněná tlačítkem „UPLOAD" je až despotická.


*První projekce fyzicky proběhne ve Vertigu, s odstupem dní bude playlist i s komentářem vždy zpřístupněn v události s doprovodným sdíleným Google Sheet formulářem, kde bude možno ŘÁDIT*

Vstupné: Zero šekelů