Někdo to pustit musí

Někdo to pustit musí. A co vlastně? Rádio? Místo k sezení? Plný talíř jídla? Nebo například film? Když jsme se na programové schůzi zamýšleli nad tím, jakými filmy nastartujeme novou sezónu, u některých snímků jsme mnohdy dlouho váhali, zda je vůbec můžeme pustit. Ne z hlediska filmových práv, nýbrž spíše z pohledu tolerance našeho diváka. Po rozvláčné výměně názorů a bezpředmětných haněních jeden druhého nám ale došlo, že mnozí z Vás – věrných diváků, holdujte podobné sortě filmů jako my. Nechceme osočovat či diktovat, ale z našich pozorovaní je jasné, že máte rádi nekonvenční snímky, dokumenty, které mění pohled na svět, a evropskou, komerce prostou tvorbu. S dějinami filmu a kulturou obecně jste obeznámeni, nebo o tom alespoň rádi diskutujete. A co je hlavní, máte pnutí se dozvědět a vidět něco nového, v Olomouci nevídaného. Často sklouznete k jiným, třeba atypickým formám mediálního světa, za nimiž si někdy chtě-nechtě dojdete i na netradiční místa v netradiční doby. Třeba ven, na parkán, v zimě? Protože i tam to někdo pustit musí.


Zrealizovanou a vytvořenou znělku jsme si dlouho šetřili pouze na naše projekce, kde jste ji měli možnost vidět. Nyní, konečně, nastal čas se o ní podělit a vypustit ji do světa!

Režie, scénáře a vlastně i kamery se chopil Michal Švarc. V hlavních rolích můžete spatřit Barču Skřivánkovou, Slávku Mašínovou a Jakuba Kordu. Neopomenutelnou součástí jsou skvostné prostory Bistra Konvikt. Velký dík pak patří všem zúčastněným. 

 

Blackandwhitefotoreport z natáčení zde: